PURENN atsinaujina!

Specialiai Skandinavijos rinkai sukurti natūralūs produktai nuo šiol naujo,
itin stilingo dizaino, kuris puikiai atrodys Jūsų namuose.
Šios valymo priemonės yra augalinės kilmės, itin efektyvios, nenusileidžiančios įprastiems cheminiams valikliams ir
turinčios malonų kvapą, o pakuotės pagamintos iš 100% perdirbamo plastiko.

Visą PURENN produkciją rasite Du Medu krautuvėlėse.

 

Aukščiausios kokybės ir ypatingo skonio alyvuogių aliejaus megėjams pristatome
extra virgin alyvuogių aliejų KALLISTON ir pirmojo spaudimo ekologišką alyvuogių aliejų AUTHENTIKON,
kurie gaminami iš prinokusių, rankomis atrinktų alyvuogių, augančių Graikijos ūkiuose.
Šiuose aliejuose yra išlaikytos visos natūralios maistinės medžiagos, tai leidžia juos charakterizuoti kaip ypač grynus, švelnaus skonio ir puikaus aromato produktus.Asortimento naujienos!


Ieškantiems kokybiškų ir gardžių makaronų Du Medu siūlo naujovę asortimente- 5 rūšių ekologiškus makaronus.
Jūsų ypatingiems kepiniams siūlome ekologiškus avižinius, kukurūzų ar grikių miltus.
Asortimente taip pat galite rasti pirkėjų jau pamėgtus juoduosius bei raudonuosius ryžius, puikiai tinkančius pagrindiniams patiekalams ar garnyrui.Patobulinta sudėtis!

Ieškote natūralaus ir kokybiško deserto Jūsų šventiniam stalui ar pasilepinimui prie kavos?

Siūlome pirkėjų jau pamėgtą ekologišką rankų darbo šakotį, kurio sudėtį kruopščiai tobulinome, norėdami pasiūlyti Jums aukščiausios kokybės bei išskirtinio skonio gaminį.Puikios naujienos mūsų krautuvėlėje!


Savo lentynas praturtinome latviškais ekologiškais PURENN gaminiais!

Visa PURENN kūrėjų idėja yra rūpintis ir tausoti mūsų odą, sveikatą bei aplinką.
Siūlome labai platų asortimentą, kurių SUDĖTINĖS DALYS YRA AUGALŲ PAGRINDU, kvapai išgaunami tik iš eterinių aliejų.
Visi valikliai ir skalbikliai gaminami naudojant tik tas sudedamąsias dalis, kurios yra natūralios ir draugiškos gamtai.
Optimalaus dydžio pakuočių užtenka ilgam naudojimui, kadangi priemonės valo ir skalbia švelniai bei efektyviai.

 Ypatingi ekologiški sausainiai skaidriame įpakavime

Ieškantiems sveiko deserto ar maistingo užkandžio siūlome ekologiškus sausainius su skaidriu ir patogiu įpakavimu. Firminiai ir nepralenkiami „Du Medu" sausainiai, egzotiško skonio kokosiniai sausainiai, pagardinti razinomis avižiniu dribsnių sausainiai, becukriai ir praturtinti sėklomis sausainiai „Du Sveikuoliai", džiovinti „Sveikuolių" sausainiai ir maistingieji linų sėmenų sausainiai. Šie kepiniai tiks tiek kasdieniniam, tiek proginiam Jūsų stalui.
"ŽALIA LIETUVIŠKA ENERGIJA" sertifikatas

   

Juo užtikrinama, kad UAB "Du Medu" savo veikloje naudoja elektros energiją, 100% kurios yra pagaminama iš atsinaujinančių energijos šaltinių.

 


Naudodama elektros energiją iš AEI įmonė prisideda prie aplinkos, kurioje vykdo savo veiklą, tausojimo ir išreiškia savo požiūrį į šalies ekologines problemas.

Įgyvendintas projektas „NATŪRALIŲ SALDIKLIŲ IŠ VIETINĖS AUGALINĖS ŽALIAVOS GAMYBOS TAIKOMIEJI TYRIMAI“

UAB "Du Medu", gavusi paramą inovacinei veiklai pagal priemonę "Inočekiai LT", 2014 metais drauge su Aleksandro Stulginskio Universitetu vykdė projektą „NATŪRALIŲ SALDIKLIŲ IŠ VIETINĖS AUGALINĖS ŽALIAVOS GAMYBOS TAIKOMIEJI TYRIMAI".

Projekto tikslas - kurti naujus ir tobulinti esamus ekologiškus konditerinius gaminius, keičiant dirbtinius saldiklius natūraliais.
Projekto metu įgyvendinti šie uždaviniai:
• atrinktos ir pritaikytos ekologiškos augalinės žaliavos kaip natūralūs saldikliai konditerinių produktų gamybai;
• sukurti bandomieji gaminiai su ekologiškų augalinių žaliavų priedais, atlikti jų jusliniai vertinimai bei pristatyti vartotojui.

 

Su kiekviena diena aktualesnės tampa žmonių sveikatos problemos, augantis aplinkos užterštumas, todėl daugėja tų, kurie pasirenka ekologišką gyvenimo būdą bei maisto produktus. Norint vartotojui pateikti kokybišką produktą, siekiama sumažinti riebalų, cukraus bei druskos kiekį, t.y. produktus padaryti maksimaliai natūralius, išlaikant skonines savybes. Įprastas cukrus neretai sulaukia daugybės priekaištų, todėl ieškoma saugių jo pakaitalų. Pakaitalams galima būtų naudoti vietines ekologines žaliavas (stevija, moliūgų ir topinambų gumbų miltai). Šios žaliavos yra saugios vartoti žmonėms, netoleruojantiems gliukozės, sergantiems diabetu.
Stevija (lot. Stevia rebaudiana Bertoni) - tai natūraliai augantis augalas, kuris sėkmingai auginamas ir naudojamas kaip puikus cukraus pakaitalas. Pati didžiausia stevijos vertybė yra lapai, kuriuos galima naudoti ir šviežius, ir džiovintus. Jie yra 100-300 kartų saldesni už cukrų, bet beveik nekaloringi ir beveik idealus saldiklis sergantiems cukriniu diabetu. Stevijai saldumą suteikia ne tik įprasti sacahraidai - gliukozė, fruktozė sacharozė, bet ir įvairūs junginiai turintys stiprų saldų skonį tokie kaip diterpeno glikozidai, steviozidai, rebaudiozidas ir kt..
Projekto metu buvo patobulinti UAB „Du Medu" gaminami ekologiški konditerijos gaminiai ir sukurti nauji, keičiant dirbtinius saldiklius natūraliais. Buvo atrinktos ir pritaikytos ekologiškos augalinės žaliavos kaip natūralūs saldikliai konditerinių gaminių ruošimui. Rafinuotam cukrui pakeisti buvo naudota džiovintų stevijų lapų milteliai, kristalizuota stevija ir agavų sirupas.

 

Projekto metu buvo gaminami šie gaminiai:
1. mieliniai riestainiai - be cukraus su sezamu (MRC) ir su kristalizuota stevija (MRS);
2. morkų pyragas su 80 % cukraus ir 20 % stevijos džiovintų lapų milteliais (MOS);
3. sausainiai „Du Sveikuoliai" - su cukrumi ir medumi (DSC) (kontrolininis variantas) ir su agavų sirupu (DSA);
4. avižinių dribsnių sausainiai - su cukrumi (ADC) (kontrolininis variantas), su kristalizuota stevija (ADS) ir su agavų sirupu (ADA).

 

Tiriamų gaminių kokybei nustatyti buvo pasirinkta juslinė analizė, įvertinti 5 balų sistema būdingiausi rodikliai - išorės išvaizda, spalva, tekstūra, skonis ir kvapas. Atlikus juslinį sukurtų ir patobulintų gaminių vertinimą nustayta, kad geriausiai gaminiuose naudoti kristalizuotą steviją. Konditeriniai gaminiai su kristalizuota stevija buvo įvertinti aukščiausiu balu lyginant su gaminiais su agavų sirupu ir džiovintų stevijos lapų milteliais.Ar esate girdėję apie ČIJA (CHIA) sėklas?

   

Čija (pilnas lietuviškas pavadinimas “ispaninis šalavijas”) – juodai baltos sėklos, kilusios iš Centrinės Amerikos. Tai yra vienas iš taip vadinamų super-maistų, kurio galite įsigyti ir mūsų krautuvėlėje, adresu Laisvės al. 86, Kaune.

Galingą jų maistingumą įrodo tai, kad sėklos turi:
• 8 kartus daugiau omegos-3 nei lašišoje;
• 5-6 kartus daugiau kalcio nei karvės piene;
• 3 kartus daugiau geležies nei špinatuose;
• 2 kartus daugiau kalio nei bananuose;
• 15 kartų daugiau magnio nei brokolyje;
• 2 kartus daugiau pluošto (fibre) nei sėlenų dribsniuose;
• 6 kartus daugiau baltymų nei raudonose (kidney) pupelėse;
• 4 kartus daugiau selenio nei sėmenyse;
• 9 kartus daugiau fosforo nei piene;
• kelis kartus daugiau antioksidantų nei mėlynėse;
• ir t.t.

Čija sugeria 9-12 kartų daugiau vandens nei pati sveria. Tai užtrunka vos 10 minučių. Tad suvalgius mirkytų čijos sėklų, organizmas kurį laiką bus prisotintas vandens. Taip pat sėklos lengvai virškinamos, net jei praryjamos nekramtytos. Verta paminėti ir tai, kad jos išvalo susisenėjusias atliekas iš virškinamojo trakto bei turi daugybę kitų privalumų.
Chia sėklos puikiai tiks padažuose, kokteiliuose, pudinguose, ar tiesiog ant salotų ar duonos. Jų neutralus skonis nepakeis patiekalo skonio, tačiau pridės organizmui daug būtinų maistingų medžiagų ir mineralų.

Vartojimas:
optimaliausias kiekis suaugusiems – 1-2 šaukštai per dieną. Sėklas berkite į salotas, košes, kokteilius ar kitokius patiekalus arba ištirpinkite negazuoto vandens puodelyje (200 ml) ar bet kokiame gėrime. 4-6 mėn. kūdikiams – 1/2 arbatinio šaukštelio per dieną. Kūdikiams nuo 6 mėn. - 1 šaukštelis (~5 gramus) per dieną. Vaikams nuo 1 iki 5 metų – 2 šaukšteliai per dieną. Nėščioms ir krūtimi maitinančioms moterims – 1 šaukštas (~15 gramų) per dieną.

Plačiau apie čiją:
http://grynas.delfi.lt/gyvenimas/chia-seklos-lietuvoje-nezinomos-pasaulyje-vartojamos-jau-4000-metu.d?id=60718317#ixzz2UZElSyFd


Kodėl turėtumėme rinktis ekologiškus džiovintus vaisius ir riešutus?

   

Džiovinti vaisiai gali tapti puikiu pagardu rytinei košei, sausiems pusryčiams ar kitiems patiekalams. Kartais jie netgi puikiai numalšina poreikį saldumynams ar pabūti cukraus pakaitalu jūsų mažyliams, tačiau...
Pirkdami „įprastus" džiovintus vaisius kartu su jais įsigyjate ir sulfitų, pesticidų (kurie naudojami auginimo procese), konservantų ir nežinia dar kokių trąšų, kuriomis buvo laistomi vaisiai augimo procese. Sudžiovinus vaisius ši chemija niekur nedingsta. Pesticidais laistomos ir riešutų plantacijos - taip siekiama užauginti vis didesnius jų kiekius.

 

Jei prižiūrite savo mitybą ir norite iš džiovintų vaisių ir riešutų gauti visas naudingąsias medžiagas, kviečiame apsilankyti mūsų krautuvėlėje, kur rasite sertifikuotų, ekologiškuose ūkiuose užaugintų „Du Medu" džiovintų datulių, slyvų, abrikosų, figų, razinų bei migdolų ir lazdyno riešutų.


Džiovinti vaisiai, kurie nėra apdirbti pesticidais, konservantais ar cukrumi, yra visiškai natūralūs ir nekenkia žmogaus sveikatai. Pasak medikų ir natūralaus gyvenimo būdo šalininkų, džiovintuose vaisiuose išlieka visos naudingos medžiagos, kurių yra šviežiuose. Įvairiuose šaltiniuose minima, kad saujelė riešutų kasdien gali tapti puikiu imuniteto stiprintoju, vitaminų šaltiniu, o džiovinti vaisiai - valyti organizmą, stiprinti širdį ir visą organizmą. Riešutuose ir džiovintuose vaisiuose gausu vitaminų ir mineralų.


Tik prisiminkite, kad prieš vartojimą džiovintus vaisius ir riešutus būtina gerai nuplauti (patartina apipilti verdančiu vandeniu).

 


Pristatytas ekologinių ūkių žemėlapis

http://www.vartotojai.lt/tausojantismaistas

Šiuo internetiniu adresu Lietuvos vartotojų institutas pristatė ekologinių ūkių žemėlapį, kuriame yra pavaizduoti Lietuvos ekologiniai ūkiai, turintys VšĮ „Ekoagros“ išduotą sertifikatą. Žemėlapis atnaujinamas 2 kartus per metus. Paiešką žemėlapyje galima vykdyti pasinaudojant raktiniais žodžiais, ūkio gaminama produkcija, veiklos sritimi arba teritorine priklausomybe.


Ekologiška plikyta penkių grūdų duona

   

Sumaišius kvietinius, ruginius miltus, saulėgrąžas, avižų kruopas ir  linų sėmenis išgaunama ypatingai malonų skonį ir aromatą turinti duona, galinti pasigirti maistine ir biologine verte.


Pasirinkę penkių grūdų duoną valgysite įvairiais komponentais praturtintą gaminį, kuris suteiks Jūsų organizmui energijos bei papildys jį vertingomis medžiagomis.


   

Ekologiška „Du Medu“ duona su medumi

Siūlome paragauti švelnaus skonio ruginės duonos, kuri kepama su ekologišku medumi.

Medus savo sudėtyje turi daug gliukozės, fruktozės, mineralinių medžiagų, geležies, vitaminų, o pati ruginė duona gali pasigirti ypatingai didele vertingų maistinių medžiagų įvairove.
Jos skonis itin artimas senovinei kaimiškai duonai.

Juodoje ruginėje duonoje yra beveik visko, ko reikia žmogaus organizmui: angliavandenių, baltymų, riebalų, mineralinių druskų bei vitaminų.


   

Ekologiška Tradicinė duona su kanapėm

Tradicinė duona su kanapėmis gali pasigirti ypatingai didele vertingų maistinių medžiagų įvairove, o saldžiarūgštis skonis labai pagyvina ir sužadina apetitą. Mėgaujantis šiuo gaminiu, duonoje esančios kanapių sėklos smagiai "žaidžia" tarp dantukų taipogi organizmas įsisavina daug vertingų medžiagų kaip: omega 6 ir omega 3 riebiąsias rūgštis, baltymus, vitaminus A, E, D ir didžiąją dalį B grupės vitaminų. Taip pat jos turtingos natrio, kalcio, dietinių skaidulų ir geležies. Reguliarus kanapių sėklų vartojimas gali padėti palaikyti gerą sveikatos būklę.